22 פברואר ,2024

חלפניו ומשחקי הסדר העולמי החדש

חלפיניו, הקריקטוריסט הכי חריף בסביבה, הפך לבינלאומי כשהקריקטורות שלו מככבות ברחבי תבל, מאירות ומעירות המונים. בפריים קטן ופשוט אחד מצליח אלעד שמואלי פעם אחר פעם לתפוס את המציאות בביצים. תפסתי אותו לשיחה, והוא היה נוקב וברור, כמו האיורים המבריקים שלו.

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

אלעד שמואלי, הקריקטוריסט הבולט במאבק התודעה,

מחזיר מלחמה שערה

אלעד שמואלי, הידוע בתור "חלפיניו" הוא מאייר ישראלי צעיר שהקריקטורות שלו כבשו את העולם והגיעו להפגנות נגד הסדר העולמי החדש, להרצאות ולסרטונים שונים בכל רחבי תבל. באמצעות איור פשוט ומדויק, טקסט מינימלי אך חד וקולע, מצליח חלפיניו פעם אחר פעם לחשוף את הממסד בשקריו, להבהיר נקודות מורכבות ולהציג את המציאות בהומור סאטירי משובח. האיורים שנראים כציורי ילדים משובבי נפש מפתים את האדם הפשוט להציץ בהם, ולעתים דרוש ידע רחב ממה שיש לאדם הממוצע כדי להבין את הקריקטורה על כל רבדיה.

זה מכבר איגד אלעד את כל הקריקטורות לספר אחד המכונה "משחקי הסדר העולמי החדש", ורק מעטי מעטים זכו לרכוש אותו במהדורה המוגבלת שיצאה בינתיים. את ההשקה של הספר חגג יחד עם הקונספירייטרים ולכבוד המאורע המרגש, תפסתי אותו לשיחת וואצאפ שהתארכה לה לכמה שבועות של התכתבות.

משחקי הסע"ח

ר: הי אלעד שמואלי, הידוע בתור חלפיניו. מי אתה אלעד? ספר קצת על עצמך ועל הרקע שלך

ח: אני אלעד שמואלי, מאייר וקריקטוריסט א-פוליטי, מתגורר בשטחי תאגיד ישראל.
עד הקורונה הייתי בטוח שהמטריקס זה הטבע של הדברים, האמנתי שמדינת ישראל זה באמת "בית לאומי" וכל מה שביניהם. מאז הקורונה כשהתחילו ללחוץ על העם עם הזריקות הכל התחיל להתבהר לי… בתקופה קצרה של הסתכלות על הדברים בעין ביקורתית הבנתי שמשרד הבריאות איננו משרד ציבורי ושהוא נשלט על ידי גורמים זרים (סדר עולמי חדש), משם כבר הייתי הרבה יותר משוחרר מבחינת הביקורת שלי כי הבנתי שזה לא משרד שאמור להגן עלי אלא משרד שאמור להחיל אג'נדות חיצוניות.

ככה בעצם התחלתי את הפרויקט של חלפיניו- סדרה גדולה של קריקטורות על הסדר העולמי החדש. אני שמח מאוד שהקריקטורות שלי זכו לחשיפה גדולה בארץ ובעולם. בעיני קריקטורה זה הנשק הכי חזק שיש נגד תעמולה ושטיפות המוח של הממסד, אז על כל פעולה שלהם אני מוציא סדרה של קריקטורות שמקיפות את הנושא. לא בדקתי את זה במדע מדויק אבל אני מניח שעל כל כמה מהדורות חדשות מהפנטות ששוטפות את המוח מספיק קריקטורה אחת שתגרום לאדם לחשוב על הדברים שוב.
הם פאתטיים, הם שקופים, והם לא מפסיקים להרים לי להנחתות, ואני מנחית להם בפנים. כמו שאני רואה את הדברים, הסדר העולמי החדש לא הולך לשום מקום, וכל עוד הם ממשיכים גם אני ממשיך. על כל פעולה שהם יעשו אני אהיה שם עם קריקטורה שתשבש את שטיפות המוח שהם עושים.
צעד צעד אני איתם, מילה של חלפיניו 😉 🌶️

ר: למה מאמן א- פוליטי החלטת להיכנס ללכלוך של הפוליטיקה?

ח: לא נכנסתי לפוליטיקה, אני לא משתייך לשום פלג פוליטי, ואני גם לעולם לא אשתייך, אני מאייר למען העם. אמן א-פוליטי זה אמן שהוא מבקר את הפוליטיקה כפוליטיקה ולא צד כזה או אחר של הפוליטיקה.

ר: זה מרגיש לי קצת מתחמק. זה שאתה לא משתייך לאף צד פוליטי זה כי התעוררת והבנת שזה לא משנה איזה צד זה שייך לאותו התמנון. עצם ההתייחסות לפוליטיקה, גם זו העולמית, זה לדעתי להיות פוליטי. אתה לא מצייר על ההופעה החדשה של נועה קירל, אתה מצייר איש גדול ואפל משחק מריונטות עם שני צדדי הפוליטיקה הנמכרת לעם. אם זה לא פוליטי, אני לא יודע מה כן…

ח: מבין מה אתה אומר, הכל עניין של הגדרה, אבל זה נכון, הנושאים הם פוליטיים ברמת המקרו (וההתעסקות בימין ושמאל זה מיקרו), אז זורם איתך אני אמן פוליטי 😉

ר: אז מה גרם לך לצייר את הקריקטורה הראשונה?

ח: מי שגרם לי לצייר את הראשונה היה בורלא הצדיק שברגע של יוהרה פלט את "ישראל היא המעבדה של העולם". שם קיבלתי לגיטימציה להיכנס לעניינים, ועשיתי קריקטורה של כבש בארץ של מזרקים "פייזראל", משם זה היה כמו כדור שלג.

חזרה לשגרה

ר: הקריקטורה הראשונה שאני אישית נחשפתי אליה היתה מסלול הריצה של חזרה לשגרה. היא מבריקה בעיני, ותפסה במדויק ובכנות כואבת את המציאות. עוד לא ידעתי בזמנו מי זה חלפיניו ומי יצר את זה, אבל היה לי ברור שיש פה משהו מיוחד. ספר קצת על התהליך הזה של ה"התפרסמות" ואיך לפתע מצאת את הקריקטורות שלך מככבות גם מעבר לים.

ח: הקריקטורה הראשונה שזכתה לחשיפה בינלאומית אכן היתה "חוזרים לשגרה". באופן מפתיע לא הצלחתי לשחזר את ההצלחה של הקריקטורה עד חצי שנה אחרי, לקחתי את הזמן והתחלתי גל חדש של קריקטורות שלשמחתי שחזרו את ההצלחה של "חוזרים לשגרה" ומשם כבר נכנסתי למסלול של לעשות ספר מכל התקופה והתמדתי. כל כמה קריקטורות היתה אחת שממש תפסה את הכותרות, וככה גם קצב העוקבים שלי באינסטגרם עלה. בסוף 2021 היו לי 400, היום יש לי 16 אלף, והכל אורגני. מה אני אגיד לך, התמדה משתלמת. התמדתי בלרצות להעביר את המסר ש"עובדים עליכם". שמח לקחת חלק אינטגרלי בהעברת המסר הכל כך חשוב לאזרחי ישראל והעולם.

ר: ספר לי קצת על העבודה על הספר. אתה מעיד שבעצם מאז "חזרה לשגרה" כבר היית מכוונן ליצירת הספר, כלומר זו לא תובנה שהגיעה אליך מאוחר יותר כשאמרת לעצמך, "וואו יצרתי מלא, אפשר לאגד את זה לספר אחד", אלא יצרת מתוך מחשבה שזה ייכנס לספר. ספר לי על תהליך העבודה והמחשבה- איך החלטת במה לגעת ובמה לא? (נגיד בזמנו אמרת לי שאתה לא עושה קריקטורות של אישים ספציפיים), כל כמה זמן ישבת לעבוד על זה? כשנפלה עליך המוזה, או שממש הכרחת עצמך ליצור?

ח: הקריקטורה של חוזרים לשגרה הצליחה מאוד ומשם חיי הפכו להיות עסוקים, אז פחות יכולתי להקדיש זמן לכל הקריקטורות האלה. באותה תקופה הייתי בסוג של חוסר אנרגיה ואני לא יודע למה, תיוג אחד של אח יקר (אודי בר לב) החזיר לי את כל הרוח למפרשים. הוא תייג אותי על הקריקטורה של חוזרים לשגרה מאיזשהו דף אמריקאי, היה שם 110 אלף שיתופים, אכלתי פצצה לפנים… פתאום הבנתי את היכולת שלי להשפיע, באותו שבוע יצרתי את קריקטורות הלופ (הפרונט של הספר) ואת "אל תחצה את הגשר" עם האיש שרוצה להגיע לעבודה אבל הדרך לשם היא לעבור את גשר המזרק (זריקה) ומשם כבר החלטתי שכשאני מגיע ל100 קריקטורות אני מאגד הכל לספר.
סוג של גיליתי את עצמי בתקופה הזאת, כי תמיד הייתי מערכתי, פתאום גיליתי בי את הפן המרדני, זה שפתאום חושב בכוחות עצמו, הייתי חייב לשתף את העולם במה שאני רואה אחרי חשיבה עצמאית וביקורתית על המערכת.

הגוף שלך, הבחירה שלך
אל תחצה את הגשר

ר: איזה כיף לשמוע שאודי אחראי לעניין הזה. אודי עיצב ובנה לי את האתר הזה של לבריאות, נשמה אמיתית וטהורה, ועדיין מדי פעם אני נאלץ להטריד אותו עם עניינים טכניים שגדולים עלי. אז מאיפה הגיע החלפניו ולמה?

ח: זה הגיע באופן אקראי, סיימתי את לימודי הקונספט דיזיין שלי ונסעתי לטיול במקסיקו. באותה תקופה עשיתי את צעדי הראשונים כמאייר וראיתי שיש המון אמנים שיש להם כינוי ורציתי גם. חשבתי על זה כמה ימים עד שהבנתי שהכיוון שלי הוא משהו חריף כי אני גם אוהב לאכול חריף, והיה חלפיניו בכל מקום שם אז אמרתי "יאללה אני אהיה חלפיניו" ומשם כל איור התחלתי לחתום עם הפלפל וזה התפתח עד ללוגו שיש לי היום.

ר: אז הקריקטורות החריפות שלך אין ספק שהצליחו מאוד בארץ ובעולם, גם מבחינת העברת המסר, הערת והארת אנשים ומבחינת הגעתן לכל פינה כמו הפגנות הולנדיות. אבל מה לגבי פרנסה? זה יצר ועזר לך בתחום הזה? במילים אחרות, "יופי שאתה עושה אמנות נושכת ובועטת, אבל ממה מתפרנסים?" (רצוי לקרוא את זה במבטא אימהי בהתאם למוצא הרלבנטי…)

ח: ממה מתפרנסים? בעיקר מהוראה בתחום, אני מדריך קורסים לאנימציה ואיור דיגיטלי לילדים ונוער. השנה הזאת הוצאתי את הספר שלי (משחקי הסדר העולמי החדש) ופתחתי חנות אינטרנט אז ברוך השם אני מתחיל גם להרוויח באופן ישיר מהקריקטורות, לא אגיד לך שאני חי ברווחה גדולה אבל עושה מספיק בשביל לשרוד. אחרי שהבנתי שאני חי במטריקס ושאני אוחז בכסף מונופול שמדפיסים בהתאם למצב רוח של הבנקים דֵי לקחתי צעד לאחור מכל המרדף של לייצר כסף. רואה את זה נטו כ"דלק להישרדות במטריקס".

תמיד תזכרו שכל הפוליטיקאים עובדים באותו תאגיד

הגעתי עם עצמי לרמה שאני כל כך שלם עם מה שאני עושה שלא אכפת לי כמה אני ארוויח מזה, אני באמת רואה את הערך העליון בלהיות איזשהו גורם בהתעוררות של העולם. הסדר העולמי החדש חייב להבין שכמה שהוא ילחץ יותר ככה ההתנגדות העממית תתעצם. בעולם שלי, כמה שהם לוחצים יותר, ככה אני מייצר קריקטורות יותר חריפות. כל מה שהסדר העולמי החדש ינסה לעשות אני אגיב בקריקטורות ואשבש להם את שטיפת המוח, כל צעד שהם ינסו לעשות אני אעשה כמיטב יכולתי לפרק להם, זאת שליחות.

ואם כבר מדברים בכנות אז החלום שלי זה שאחוז ההצבעה ב"מדינת ישראל" (ככה הם קוראים לעצמם) יהיה פחות מ 50%. ברמה המעשית מאותו רגע הממשלה כבר לא תהיה חוקית ומשם יהיה אפשר לקדם רעיונות חדשים. חלום נוסף זה שיפסיקו להשתמש בכסף מונופול שלהם, זה ימנע מהם את האפשרות לקחת מיסים לא הגיוניים שמשעבדים את כולנו. בעיני אלה שני המפתחות להקרסת הכוח הזר שמכנה את עצמו בשם החביב והאהוב: "מדינת ישראל". משם הדרך קצרה להקמת אוטונומיה אזרחית חופשית חדשה בתחומי ארץ ישראל האלוהית. נשמע חלום, אבל זה יכול לקרות כבר מחר, תלוי בנו. הגענו לארץ המובטחת, אבל היא כרגע בשליטה זרה.

ר: אתה מדבר בחריפות למדי, אין לך חשש מנקם של אנשים שנוהגים לעשות את זה מדי פעם…

ח: חשש ממי? לא הבנתי

ר: מה"הם"…

ח: אני רק יכול לאחל להם בהצלחה. אם יש מישהו שמאמין שהוא יכול לעצור את האמת, בורא עולם יעשה עימו צדק. בורא עולם הוא הגנגסטר הכי גדול שיש ומי שמתעסק עם הנשמות שמנסות להפיץ את האור והאמת מתעסק באופן ישיר עם בורא עולם (מדבר על כל לוחם אור באשר הוא, לא רק עלי). בשניה שאתה מגלה את האמת אתה כבר לא רואה אותם חזקים, באמת שאני מאחל להם בהצלחה, הם יצטרכו אותה. אנחנו כאן, עושים את השליחות שלנו.

הדרך לגן העדן
תלויה בהחלטה אחת בלבד:
שמאל או ימין?

ר: אוהב את הרוח הלוחמנית, מתחיל להבין למה קוראים לך חלפיניו… הרבה מאיתנו מרגישים אותו דבר כמוך. עם זאת יש להם ניסיון בלפגוע בסמלים ולהנדס את ההיסטוריה בצורה כזו שלא יהיה להם קשר.

ח: אז אתה מבין שיש לי המון עבודה לייצר מציאות שהם לא רלוונטיים. כמה שאני אהיה יותר חזק ככה הם ייחלשו, הכל עניין של תודעה. ברגע שבני האדם יבינו שעובדים עליהם זה יגמר- זאת המשימה שלי, להעיר כמה שיותר אנשים וליצור דעה שתכנס למיינסטרים. עם כמה שהם חכמים אני קורא אותם 10 צעדים קדימה, הם רק מרימים לי להנחתות, לפעמים זה מרגיש לי שהם כל כך שקופים כדי שאני אבין מהר ואעשה על זה קריקטורה, הם פאתטיים אחי.

ר: כן, אכן מרגיש שהם קצת פחות מתביישים במה שהם עושים… אולי אפילו גאים בזה. בדף ההצגה בתחילת הספר, אתה חותם במשפט: "היה חכם ותחשוב בעצמך, אף אחד לא יעשה את זה בשבילך…" מאיפה המשפט הזה הגיע? מי חינך אותך ככה?

ח: "מדינת ישראל" חינכה אותי שלא שווה לתת אמון עיוור בממסד שבאופן סיסטמתי פוגע בך בכל דרך אפשרית.  קורה משהו מנטלי כשאתה מבין שהמערכת הגדולה לא בצד שלך, אתה הופך להיות אינדיבידואל, וזה המסר הכי חשוב שלי בספר. כל הקריקטורות נועדו לשחרר את השכל מהאחיזה של הממסד.

הם נותנים פתרונות לבעיות שהם יצרו

ר: אז אם אני רוצה לרכוש את הספר, איך זה קורה?

נכון לעכשיו אין יותר עותקים ממנו, הכל נמכר. בעזרת השם תהיה מהדורה נוספת בסוף השנה, כמו כן יהיה ספר המשך למשחקי הסדר העולמי החדש, הבא יהיה ווליום 2 (גם כן בסוף 2023). כרגע יש חנות אינטרנט עם עיצובי חולצות של הקריקטורות הנבחרות, מוזמנים לבקר 🙂

ר: אלעד יקירי, תודה רבה לך על הריאיון האמיץ והפתוח הזה, היה לי העונג

ח: תודה לך שראיינת אותי, היה חשוב לי להגיד את הדברים בצורה הכי פתוחה שיש, אני מקווה שעם ישראל יתעורר כמה שיותר מהר וימשוך בחזרה את הריבונות שהוא מסר לממסד, הם פשוט לא ראויים לזה, חשיבה עצמאית היא המפתח לניצחון. חשיבה עצמאית היא ההגנה הכי טובה נגד הפחדות חלולות ושטיפות מוח מביכות של הממסד. חשיבה עצמאית היא מה שהם הכי מפחדים ממנו.
אוהב אתכם,

חלפיניו 😉 🌶️

האויב הוא מבפנים

שתפו:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Email
Print

מעבר בין כתבות

8 תגובות

    1. אלעד, זה מרשים!
      ואולי לכבוד פורים תעשה אחד עם ביל הדביל או סנטה קלאוס שוואב שר”י עם איזה חאלפיניו תקוע להם בישבן..

      1. רעיון מעניין, אבל כבר בעבר אלעד הבהיר לי (וזה גם כתוב במאמר) שהוא מעדיף לא לעשות קריקטורות אישיות עם אנשים ספציפיים, אז אני בספק אם יעשה זאת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מודעה

כתבות נוספות:

קטגוריות

הצטרפו אלינו

היו הראשונים לקבל את העדכונים הכי חמים

יכול לעניין אותך גם:

תרומה עם Paypal

PAYBOX

העברה בנקאית

רוני גאמר
בנק לאומי 10
סניף 857
חשבון: 4829580

IL810108570000004829580 :Iban

דילוג לתוכן
Verified by MonsterInsights